WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Dzień Dinozaura

DZIEŃ DINOZAURA

dino


           Dzień Dinozaura to kolejne święto nietypowe na które Przedszkolaki czekają z niecierpliwością. Dlatego w poniedziałek 28 lutego, zarówno grupa starsza, jak i młodsza rozpoczęły wędrówkę do prehistorycznego świata dinozaurów. Na początku Dzieci obejrzały krótki film, dzięki któremu poznały historię tych gadów, różne ich gatunki i ciekawostki. Następnie najstarsze Przedszkolaki rozszyfrowywały nazwy dinozaurów ćwicząc przy tym umiejętność czytania. Kolejnym etapem była zabawa dydaktyczna “Dopasuj”, podczas której zadaniem Dzieci było dopasowanie figurki pradawnego stwora do jego opisu.

Nie zabrakło też zabaw ruchowych, podczas których nasi Podopieczni wcielali się w dinozaury te mniejsze i większe. Próba zapamiętania i powtórzenia nazw dinozaurów była świetną okazją do ćwiczeń logopedycznych oraz pamięci. Na pamiątkę tego dnia Panie Wychowawczynie wręczyły Przedszkolakom odznaki.
        Patrząc na zaciekawione i uśmiechnięte twarze naszych Przedszkolaków wiemy, że Dzień Dinozaura zagości na stałe w kalendarzu przedszkolnym.
        Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

 


Marta Pietrucha