szkooola

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

cke logo 735x330

Dzień Dinozaura

DZIEŃ DINOZAURA

dino


           Dzień Dinozaura to kolejne święto nietypowe na które Przedszkolaki czekają z niecierpliwością. Dlatego w poniedziałek 28 lutego, zarówno grupa starsza, jak i młodsza rozpoczęły wędrówkę do prehistorycznego świata dinozaurów. Na początku Dzieci obejrzały krótki film, dzięki któremu poznały historię tych gadów, różne ich gatunki i ciekawostki. Następnie najstarsze Przedszkolaki rozszyfrowywały nazwy dinozaurów ćwicząc przy tym umiejętność czytania. Kolejnym etapem była zabawa dydaktyczna “Dopasuj”, podczas której zadaniem Dzieci było dopasowanie figurki pradawnego stwora do jego opisu.

Nie zabrakło też zabaw ruchowych, podczas których nasi Podopieczni wcielali się w dinozaury te mniejsze i większe. Próba zapamiętania i powtórzenia nazw dinozaurów była świetną okazją do ćwiczeń logopedycznych oraz pamięci. Na pamiątkę tego dnia Panie Wychowawczynie wręczyły Przedszkolakom odznaki.
        Patrząc na zaciekawione i uśmiechnięte twarze naszych Przedszkolaków wiemy, że Dzień Dinozaura zagości na stałe w kalendarzu przedszkolnym.
        Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

 


Marta Pietrucha