Wiosna, wiosna ....

WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!

W poniedziałek, 21 marca w naszym Przedszkolu zrobiło się niezwykle zielono. Dzieci wraz z Wychowawczyniami pożegnały Zimę a przywitały nową porę roku - Wiosnę. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już kilka dni. Były one świetną okazją do tego, by zainteresować Dzieci tematem przyrody. W trakcie zajęć dydaktycznych, zabaw ruchowych i muzycznych oraz poprzez prace plastyczne Dzieci poznały zwierzęta budzące się z zimowego snu, pierwsze oznaki wiosny oraz znaczenie przysłowia “W marcu jak w garncu”.

Pierwszego dnia kalendarzowej Wiosny, Przedszkolaki zarówno z grupy młodszej, jak i starszej wykonały “Gaik - Maik”, który jest symbolem Wiosny. Następnie wszyscy razem wybraliśmy się na spacer radośnie witając nową porę roku, szukając i nasłuchując jej oznak.

To był niezwykle wesoły i słoneczny dzień. Zapraszamy do oglądania zdjęć.