WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Dzień Ziemi 2022r.

DZIEŃ ZIEMI

 

                  IMG_20220422_123313.jpg   

“Kochamy Cię Ziemio:  

za liście jesienią.

za pierwszy śnieg biały,

za las oszroniały,

za tęczę po deszczu,

za ptaki w powietrzu (...)

Ziemia”Z. Nosalski

 

 

 

 

     Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tak też było i w naszym Przedszkolu. Warto zaznaczyć, że działania promujące ekologiczny styl życia prowadzone są w naszej Placówce przez cały rok szkolny. A dlaczego? Ponieważ od najmłodszych lat kształtujemy w Dzieciach nawyk szacunku do przyrody i bycia bardziej ekologicznym. Uświadomienie i zrozumienie zależności człowieka i środowiska, poznanie zagrożeń i problemów dotyczących ekologii to pierwsze kroki do zmiany na lepsze. Edukacja ekologiczna prowadzana w ciekawy, interaktywny sposób pobudza wyobraźnię, uwalnia kreatywność i angażuje wszystkie zmysły.

 

     Dlatego w miniony piątek w naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia poświęcone zagadnieniom takim jak “ekologia”, “recykling”, “segregacja śmieci”, “ochrona środowiska” itp. Wykorzystując tablicę interaktywną Dzieci obejrzały film edukacyjny “Dzień Ziemi”, grały w interaktywne gry edukacyjne. Pod kierunkiem Pań Wychowawczyń i za pomocą prezentacji “Co mogę zrobić dla mojej planety” przez nie przygotowaną, poznały sposoby dbania o środowisko. W trakcie zabawy dydaktycznej “Recykling” utrwaliły sposoby segregacji śmieci, materiały które możemy wykorzystać powtórnie. Na koniec Dzieci z obu grup wykonały pracę plastyczną “Moja Planeta”. Warto zaznaczyć, że nasza placówka przez cały rok szkolny prowadzi zbiórkę zużytych baterii.

      Na pamiątkę tego dnia Dzieci dostały odznakę Przyjaciela Ziemi, ponieważ każde z nich już wie, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny;,dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

      Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

Marta Pietrucha