DZIEŃ DZIECKA ZE STRAŻAKAMI

IMG 20220601 111824

Dzień Dziecka - dzień wyczekiwany zarówno przez mniejszych i większych, czas szczególny, pełen radości, uśmiechów, wyśmienitej zabawy. Tak też 1 czerwca było i w naszym przedszkolu. Z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców Niepublicznego Przedszkola w Pławnej - Pani Anety Kasztelewicz - naszą placówkę w Dniu Dziecka odwiedziła Straż Pożarna ze Zborowic, by wspólnie z nami uczcić to święto. Radości i emocji nie brakowało. Załoga OSP zaprezentowała sprzęt, którego używają podczas wyjazdu do akcji, przeprowadziła pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz przybliżyła specyfikę niełatwej pracy strażaka. Największą atrakcją był oczywiście wóz strażacki, jego sygnały dźwiękowe, migające światła oraz pokaz rozwinięcia linii gaśniczej. W tym pokazie wzięli również udział uczniowie z klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami. Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane przez strażaków słodkościami.

W czasie oczekiwania na zaproszonych gości nasi podopieczni zajadali się pysznymi lodami przygotowanymi przez rodziców oraz spędzili aktywnie czas na szkolnym orliku.

W tym miejscu szczególne podziękowania należą się Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Zborowicach - Panu Marcinowi Szymczykowi - za zorganizowanie pokazu strażackiego oraz udział w spotkaniu z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy również pozostałym członkom OSP - Pani Genowefie Kubator, Panom Arturowi Leszczyńskiemu, Janowi Wilga. Andrzejowi Szczerba oraz Bartłomiejowi Wantuch za przekazaną wiedzę. A rodzicom - Paniom Anecie Kasztelewicz oraz Karolinie Lachowicz za zorganizowanie poczęstunku dla dzieci i strażków.

Zapraszamy do galerii zdjęć.