WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Dzień Dziecka

DZIEŃ DZIECKA ZE STRAŻAKAMI

IMG 20220601 111824

   Dzień Dziecka - dzień wyczekiwany zarówno przez mniejszych i większych, czas szczególny, pełen radości, uśmiechów, wyśmienitej zabawy. Tak też 1 czerwca było i w naszym przedszkolu. Z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców Niepublicznego Przedszkola w Pławnej - Pani Anety Kasztelewicz - naszą placówkę w Dniu Dziecka odwiedziła Straż Pożarna ze Zborowic, by wspólnie z nami uczcić to święto. Radości i emocji nie brakowało. Załoga OSP zaprezentowała sprzęt, którego używają podczas wyjazdu do akcji, przeprowadziła pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz przybliżyła specyfikę niełatwej pracy strażaka. Największą atrakcją był oczywiście wóz strażacki, jego sygnały dźwiękowe, migające światła oraz pokaz rozwinięcia linii gaśniczej. W tym pokazie wzięli również udział uczniowie z klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami. Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane przez strażaków słodkościami.

 

   W czasie oczekiwania na zaproszonych gości nasi podopieczni zajadali się pysznymi lodami przygotowanymi przez rodziców oraz spędzili aktywnie czas na szkolnym orliku.

   W tym miejscu szczególne podziękowania należą się Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Zborowicach - Panu Marcinowi Szymczykowi - za zorganizowanie pokazu strażackiego oraz udział w spotkaniu z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy również pozostałym członkom OSP - Pani Genowefie Kubator, Panom Arturowi Leszczyńskiemu, Janowi Wilga. Andrzejowi Szczerba oraz Bartłomiejowi Wantuch za przekazaną wiedzę. A rodzicom - Paniom Anecie Kasztelewicz oraz Karolinie Lachowicz za zorganizowanie poczęstunku dla dzieci i strażków.

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

Marta Pietrucha