WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Dzień postaci z bajek

"Dzień postaci z bajek w naszym Przedszkolu"

20221107 122427

 

Każdy z nas, czy dziecko czy dorosły ma jakąś swoją, ulubioną, ukochaną...

Bajka, bo o niej tu mowa jest nieodzownym elementem dzieciństwa. Czy czytana, słuchana czy oglądana każda niesie ze sobą jakieś przesłanie i z jakiegoś, znanego tylko nam samym powodu pamiętana. Dzień postaci z bajek w naszym Przedszkolu był okazją do zapoznania się z preferencjami naszych Przedszkolaków w zakresie ich animacyjnego repertuaru. Nasi Podopieczni chętnie opowiedzieli o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Okazało się również, że Przedszkolaki dobrze wiedzą jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą zbyt długie oglądanie bajek lub oglądanie tych, które nie są dostosowane dla nich pod względem wiekowym. Dzieci spędziły ten dzień biorąc udział w muzycznym quizie podczas którego poćwiczyły spostrzeganie słuchowe.

Nie mieli sobie w nim równych a jeden z Chłopców okazał się prawdziwym znawcą tytułów i bohaterów! Na koniec wspólnie obejrzeliśmy bajkę "Sąsiedzi" pochodzącą od naszych czeskich sąsiadów a śmiech wywołany humorystycznymi przygodami Pata i Mata niósł się po korytarzach całej szkoły. Dzień zwieńczyliśmy malując farbami Kubusia Puchatka – jedną z ulubionych technik plastycznych naszych Przedszkolaków.

Zapraszam do galerii.

Paulina Nowak