szkooola

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

cke logo 735x330

Dzień postaci z bajek

"Dzień postaci z bajek w naszym Przedszkolu"

20221107 122427

 

Każdy z nas, czy dziecko czy dorosły ma jakąś swoją, ulubioną, ukochaną...

Bajka, bo o niej tu mowa jest nieodzownym elementem dzieciństwa. Czy czytana, słuchana czy oglądana każda niesie ze sobą jakieś przesłanie i z jakiegoś, znanego tylko nam samym powodu pamiętana. Dzień postaci z bajek w naszym Przedszkolu był okazją do zapoznania się z preferencjami naszych Przedszkolaków w zakresie ich animacyjnego repertuaru. Nasi Podopieczni chętnie opowiedzieli o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Okazało się również, że Przedszkolaki dobrze wiedzą jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą zbyt długie oglądanie bajek lub oglądanie tych, które nie są dostosowane dla nich pod względem wiekowym. Dzieci spędziły ten dzień biorąc udział w muzycznym quizie podczas którego poćwiczyły spostrzeganie słuchowe.

Nie mieli sobie w nim równych a jeden z Chłopców okazał się prawdziwym znawcą tytułów i bohaterów! Na koniec wspólnie obejrzeliśmy bajkę "Sąsiedzi" pochodzącą od naszych czeskich sąsiadów a śmiech wywołany humorystycznymi przygodami Pata i Mata niósł się po korytarzach całej szkoły. Dzień zwieńczyliśmy malując farbami Kubusia Puchatka – jedną z ulubionych technik plastycznych naszych Przedszkolaków.

Zapraszam do galerii.

Paulina Nowak