Dzień Dinozaura ...

DZIEŃ DINOZAURA

dino 2024517 960 720

Światowy Dzień Dinozaura to świetna okazja, by przybliżyć dzieciom te prehistoryczne zwierzęta. Dlatego w piątek 24 lutego w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo wesoło. Cały dzień wypełniały zabawy i zajęcia dydaktyczne poświęcone tym niezwykłym gadom. Jednak naszych podopiecznych ciężko było zaskoczyć, ponieważ w obu grupach jest mnóstwo miłośników dinozaurów. To właśnie dzieci wykazały się niezwykłą znajomością nazw i ciekawostek na ich temat.

W grupie młodszej przedszkolaki klasyfikowały dinozaury, układały “dinozaurowe domino”, oglądały książki i wysłuchały historii dinozaurów. Dzieci z grupy starszej ćwiczyły liczenie, przeliczanie oraz percepcję wzrokową, dopasowywały szkielety do dinusiów. Następnie obie grupy wspólnie obejrzały bajkę edukacyjną i świetnie bawiły się przyniesionymi zabawkami. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć.

Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci do domów wracały z opaskami Dinozaura.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.