WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Dentysta

 Uśmiech proszę!

20230306 111854

     Uśmiech to jedyny grymas twarzy, którego możemy wręcz nadużywać. Łączy ludzi, łagodzi konflikty, tonizuje emocje. By nasz uśmiech był piękny musimy o niego dbać od najwcześniejszych lat. Nasze zęby, które w szerokim uśmiechu odgrywają najważniejszą rolę są niejako naszą wizytówką. By uświadomić Dzieciom jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej tak dla kondycji naszych zębów jak i całego organizmu zorganizowaliśmy Dzień Dentysty (Światowy Dzień Dentysty przypada na 5 marca). Tego dnia dzieci dowiedziały się jak prawidłowo czyścić zęby, co jeść by były zdrowe i mocne oraz jak często należy odwiedzać dentystę. Ponadto zobaczyły jak wygląda w pełni wyposażony gabinet dentystyczny a także jak nazywają się różne stomatologiczne specjalizacje.

 

    Dzieci wykonały pracę plastyczną, grały w gry dydaktyczne oraz rozwiązywały ćwiczenia logiczne na kartach pracy. Dzień był niezwykle udany!

   Każdy z nas ma swoje własne doświadczenia związane z wizytą u dentysty. Zróbmy wszystko, by naszym Dzieciom kojarzyła się przyjemnie i przebiegała bez lęku. 

Paulina Nowak