szkooola

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

cke logo 735x330

Dentysta

 Uśmiech proszę!

20230306 111854

     Uśmiech to jedyny grymas twarzy, którego możemy wręcz nadużywać. Łączy ludzi, łagodzi konflikty, tonizuje emocje. By nasz uśmiech był piękny musimy o niego dbać od najwcześniejszych lat. Nasze zęby, które w szerokim uśmiechu odgrywają najważniejszą rolę są niejako naszą wizytówką. By uświadomić Dzieciom jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej tak dla kondycji naszych zębów jak i całego organizmu zorganizowaliśmy Dzień Dentysty (Światowy Dzień Dentysty przypada na 5 marca). Tego dnia dzieci dowiedziały się jak prawidłowo czyścić zęby, co jeść by były zdrowe i mocne oraz jak często należy odwiedzać dentystę. Ponadto zobaczyły jak wygląda w pełni wyposażony gabinet dentystyczny a także jak nazywają się różne stomatologiczne specjalizacje.

 

    Dzieci wykonały pracę plastyczną, grały w gry dydaktyczne oraz rozwiązywały ćwiczenia logiczne na kartach pracy. Dzień był niezwykle udany!

   Każdy z nas ma swoje własne doświadczenia związane z wizytą u dentysty. Zróbmy wszystko, by naszym Dzieciom kojarzyła się przyjemnie i przebiegała bez lęku. 

Paulina Nowak