szkooola

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

cke logo 735x330

Zaczarowany las

Spektakl ekologiczny “Zaczarowany las”

- żyj z przyrodą w zgodzie

IMG 20231017 WA0003

W minionym tygodniu nasze przedszkole odwiedził objazdowy teatr lalek Pinokio z Nowego Sącza ze spektaklem pt. “Zaczarowany las”. Ta bajka o tematyce ekologicznej uświadamia młodym widzom potrzebę szanowania przyrody, dbania o czystość środowiska. Głównym mottem przedstawienia było hasło “Żyj w zgodzie z przyrodą”, dlatego dzieci poznały zasady zachowania się w lesie, by nie zakłócać spokoju leśnych zwierząt.
Warto zaznaczyć, że kształcenie postaw proekologicznych powinno zacząć się już od najmłodszych lat, ponieważ to właśnie w tym okresie dzieci przejawiają największą chęć poznawania świata, doświadczania go wszystkimi zmysłami, dlatego należy kształtować w nich emocjonalny stosunek do otaczającego ich środowiska społeczno - przyrodniczego. Bajka “Zaczarowany las” była do tego świetną okazją.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Marta Pietrucha