szkooola

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

cke logo 735x330

Dzień kredki w przedszkolu

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, czyli Dzień Kredki w Przedszkolu

IMG 20211122 095037

W poniedziałek 22 listopada w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Kredki. Dlaczego akurat taki nietypowy dzień? Jak powszechnie wiadomo rysowanie, kolorowanie to świetny sposób na wyrażanie emocji, uczuć, swoich przeżyć. Dzieci w ten sposób rozwijają swoją wyobraźnie, kreatywność, twórcze myślenie. Kredki są narzędziem nie tylko dobrej zabawy ale poznawania świata - kolorów, kształtów. Z tej okazji Przedszkolaki zapoznały się z krótką historią kredek, ich rodzajami. Podczas zabaw dydaktycznych segregowały kredki według koloru i wielkości.

Posłużyły one również do zabaw sensorycznych. Dzieci utrwaliły kolory, rozwijały mowę i myślenie podczas zabawy “Czerwony jak…”. Nie zabrakło też zabaw muzycznych i ruchowych. To nietypowe “święto” w naszym Przedszkolu, było okazją do integracji obu grup. Na pamiątkę tego dnia Dzieci zostały obdarowane medalami przygotowanymi przez Panie Wychowawczynie.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                              Marta Pietrucha

 

Galeria