WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Dzień kredki w przedszkolu

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, czyli Dzień Kredki w Przedszkolu

IMG 20211122 095037

W poniedziałek 22 listopada w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Kredki. Dlaczego akurat taki nietypowy dzień? Jak powszechnie wiadomo rysowanie, kolorowanie to świetny sposób na wyrażanie emocji, uczuć, swoich przeżyć. Dzieci w ten sposób rozwijają swoją wyobraźnie, kreatywność, twórcze myślenie. Kredki są narzędziem nie tylko dobrej zabawy ale poznawania świata - kolorów, kształtów. Z tej okazji Przedszkolaki zapoznały się z krótką historią kredek, ich rodzajami. Podczas zabaw dydaktycznych segregowały kredki według koloru i wielkości.

Posłużyły one również do zabaw sensorycznych. Dzieci utrwaliły kolory, rozwijały mowę i myślenie podczas zabawy “Czerwony jak…”. Nie zabrakło też zabaw muzycznych i ruchowych. To nietypowe “święto” w naszym Przedszkolu, było okazją do integracji obu grup. Na pamiątkę tego dnia Dzieci zostały obdarowane medalami przygotowanymi przez Panie Wychowawczynie.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                              Marta Pietrucha

 

Galeria